Home » Dům a byt » Jak si zařídit první byt?

Jak si zařídit první byt?

Při vybavování prvního bytu si pořiďte pouze to nejnutnější. Hlavní je si koupit praktické doplňky, které budete k normálnímu životu potřebovat. Nejdůležitější je mít na čem a s čím vařit, následují věci na hygienu. Až na dalším místě je vybavení obývacího pokoje nebo ložnice. Zvláště, pokud nemáte peněz nazbyt.
barové židle v kuchyni

Kuchyně

Nechcete-li trpět doma hladem, vybavení kuchyně by pro vás mělo být prioritní. Důležité je hlavně nakoupit sadu hrnců, pokud možno nerezových a nepřilnavých, pánev, vařečku, naběračku, talíře a samozřejmě příbor. Stačí si do začátku koupit základní sadu. Ty obvykle bývají nejlevnější. Co se týče elektrospotřebičů, určitě hned nebudete potřebovat fritézu nebo toustovač. Je-li součástí kuchyně trouba, nebudete si muset kupovat ani mikrovlnnou variantu. Vše si připravíte v horkovzdušné troubě a na sporáku.
dveře s klíčemi

Koupelna

Koupelnu rovněž nemusíte z kraje zařizovat kdovíjak honosně. Bohatě postačí vzít mít základní hygienické pomůcky jako jsou kartáček a kosmetika. Nejvíce peněz spolkne pračka. I ty levnější verze stojí několik tisíc, což není zrovna málo. V některých bytech však jsou pračky již v základní výbavě.
minimalistická jídelna

Ložnice

Vybavení ložnice nemusíte ze začátku příliš řešit. Uvažujete-li o koupi postele, ale přitom na tom nejste finančně úplně nejlépe, raději investujte své peníze pouze do pohodlné matrace nebo lepší karimatky. Důležité je mít kam složit hlavu. Postel může přijít na řadu až v příštích měsících, kdy si na ni našetříte.

Obývací pokoj

Obývací pokoj by měl být výkladní skříní každého bytu, ale ani to ze začátku příliš řešit nemusíte. Návštěvy budou pravděpodobně vědět, že je to váš první byt a určitě nebudou řešit jeho skromnější výbavu.  I tak si obývák můžete zařídit poměrně stylově a přitom levně. Stačí si koupit pár sedacích pytlů, které jsou daleko levnější, než klasická křesla a zároveň jsou velice pohodlné.

4.1
17