Kávovary

Stále více lidí si začíná kupovat kapslové nebo profesionální kávovary pro domácí využití. Lidé si chtějí dělat dobrou kávu i doma a začít tak každý den. Případně si po práci udělat kávu a dopřát si odpočinek u televize nebo knížky.
pákový kávovar 
Profesionální kávovary
Můžete si pořídit profesionální kávovary, které poskytují služby tak, jak je to mu v kavárnách. Velkou výhodou je, že si zde mnoho parametrů při přípravě kávy můžete sami určit. Například si zde sami můžete zvolit kolik kávy, jak si ji umelete, sami si napěníte mléko. Tedy tyto kávovary jsou hlavně na manuálním principu. Pro lidi, kteří s tím nemají zkušenosti to není až tak dobrá volba, jelikož zde je přece jen potřeba již něco umět. Výhodou také je, že si zde můžete zvolit jakou kávu chcete, káva se namele buď přímo v přístroji nebo si ji koupíte rovnou namletou. Mnoho lidí, kteří si dělají kávu v takovém přístroji říká, že káva chutná úplně jinak, než je tomu u kapslového kávovaru. V tomto případě je potřeba se připravit i na mnohem vyšší cenu, která je většinou od 12 000 Kč až do 50 000 Kč. Zde je pouze na vás, jestli takovou částku budete chtít zaplatit. Určitě zde doporučuji si přečíst recenze na internetu, hlavně se informovat u profesionálů, případně i u někoho, kdo již takové kávovary používá. Je to velká investice a je dobré si ji rozmyslet. Naopak je zde velká jistota kvalitní kávy.
šálek na kávu 
Kávovary na kapsle
Levnější variantou jsou kávovary na kapsle. Zde se ceny pohybují od 1 000 Kč do 10 000 Kč. Záleží na funkcích kávovaru a také na designu, případně na tom, od jaké značky je. Kapslové kávovary mají velkou výhodu v obsluze, které je velice jednoduchá a intuitivní. Stačí vložit vybranou kapsli, kde už máte vše připraveno a stisknout jedno tlačítko. Přístroj za vás následně vše obstará a váš nápoj je připravený. Na výběr máte mnoho různých kávových specialit v kapslích, bezkofeinové kávy, čaje, horkou čokoládu, ochucené kávy a další. Nevýhodou může být cena kapslí které nejsou zrovna levné. Některé lidi tak netěší, že je to poměrně neekologický způsob přípravy kávy (zůstává zde velké množství odpadu ve formě kapsle). Nicméně na dnešním trhu jsou kvalitní i kapslové kávovary a mnoho lidí již říká, že tato káva je stejně dobrá, jako jiná.