Home » Podnikání » Stěhování Praha by hlavně nemělo být stresující

Stěhování Praha by hlavně nemělo být stresující


Omezte stres – stres a chaos je největší nepřítel lidstva, čím více nás svírá, tím hůře se nám dýchá a žije, a také zbytečně předčasně umíráme. Nedejme stresu šanci mít nás pod kontrolou! Ve stresu a spěchu totiž padají mnohdy ukvapená a špatná rozhodnutí, důležité je zachovat si chladnou hlavu a dostatečně odpočívat. Někdy se dokonce vyplatí úplně vypnout, vyjet na kole do přírody, nesledovat televizi, ani neposlouchat hudbu.

medvídek v krabici

Stěhování Praha odnesto.cz může být stresující jen, když mu to dovolíme. Jak si počínat, abychom se tomuto scénáři vyhnuli?

Hoďte to na papír – v dalekém předstihu před samotnou akcí, nejlépe tak měsíc až dva, si vše napište tužkou do poznámkového bloku (tužka a papír je lepší než klávesnice a tiskárna). Sestavte si plán, jak budete postupovat, a co vše musíte zařídit. Bude toho hodně, nejvíc vás asi vyčerpají úředníci při zařizování parkovacího místa, při změně adresy (nájemní bydlení, nové doklady, pojišťovny, přepis energií atd.) Zvažujte, zda to zvládnete sami, nebo požádáte o pomoc odborníky. Se stěhovací firmou si ušetříte hodně starostí, protože jsou pojištění, mají potřebné vybavení a zkušenosti a pracují nezávisle na počasí i roční době. Mohou vám vypomoci i s montáží nábytku a instalací takových „drobností, jako jsou garnýže, zrcadla, police a lustry. Vrtání příklepovou vrtačkou do panelu v bytovém domě může být pro amatéry doslova pohroma, což teprve rozebrat vestavěnou skříň a znovu ji na novém místě smontovat, případně upravit její rozměry.

kamion na dálnici

Nebalte dva dny před stěhováním – znáte kultovní snímek „Svatební cesta do Jiljí“? Libuše Šafránková neměla sbaleno na dovolenou ještě pár hodin před odjezdem, což je bohužel případ mnohých z nás. Nenechávejte nic na poslední chvíli, začněte klidně s měsíčním předstihem, zabalte nejprve věci sezonní, co nebudete ihned potřebovat, a jak vám postupně bude ubývat práce, budete mít více elánu a budete v pohodě.