Twitter vzkazuje uživatelům po celém světě, aby si změnili hesla

Společnost uvedla, že detekovala chybu ve svém systému, opravila ji a zároveň nenalezla žádné známky narušení nebo zneužití uživatelských účtů. Přesto vyzvala své uživatele, aby si jako preventivní opatření změnili přístupová hesla. Uživatelé, kteří tento čtvrtek navštívili stránky sociální sítě, si mohli povšimnout vyskakovací zprávy vyzývající je k tomu, aby si "z obezřetnosti" změnili přístupová hesla ke svým účtům. Není však jasné, kolika účtů se tato zpráva dotkla. Osoba obeznámená s touto záležitostí uvedla pro agenturu Reuters, že počet těchto účtů je "zásadní", a že problém trvá již několik měsíců. Tato osoba také uvedla, že Twitter objevil chybu před několika týdny a informoval o ní i některé regulační orgány.
twiter a muž
Technický ředitel Twitteru, Parag Agrawal, vyjádřil omluvu nad danou komplikací a dodal, že společnost sdílí příslušné informace a chce, aby lidé byli při rozhodování o správě svých účtu maximálně informováni. Prohlášení na webové stránce společnosti uvádí, že Twitter obvykle ukládá hesla ve svém systému jako kombinaci náhodných písmen a čísel. Chyba způsobila, že některá hesla byla uložena předtím, než byla nahrazena náhodným kódem, čímž zůstala v interním protokolu služby Twitter neskrytá. Společnost uvedla, že tuto chybu sama zjistila, hesla odstranila a zavádí plány, které by opakování podobných problému zabránily.
technologie a bezpečnost
Oznámení přišlo krátce po odhalení skandálu týkajícího se ochrany dat uživatelů Facebooku, kdy společnost uvedla, že třetí strana měla přístup k osobním údajům až 87 milionů uživatelů. Skandál vyústil ve dvoudenní slyšení v Capitol Hill, kde zakladatel Facebooku, Mark Zuckerberg, čelil nepříjemným otázkám zákonodárců o soukromí uživatelů. V reakci na podobné záležitosti nedávno Evropská unie přijala zákon o ochraně digitálních dat, který stanovuje, jak mají být osobní údaje shromažďovány a zpracovávány online.